Kam na výlet

Toulovcovy Maštale

Přírodní rezervace Toulovcovy Maštale patří mezi nejzajímavější a nejmalebnější kouty u nás. V oblasti najdete pískovcové skalní útvary Toulovcovy a Městské Maštale.

V orientaci po Toulovcových Maštalých vám mohou pomoci vyznačené cyklo okruhy.

Najít na mapě

Eko a geologické centrum Pasíčka

U záchranné stanice pro živočichy Pasíčka na Chrudimsku najdete návštěvnické centrum se zaměřením na geologii. Představí vám zkameněliny a makety sopky či kostry praještěra.

Najít na mapě

Prosečské muzeum dýmek

Muzeum dýmek v Proseči sídlí v historickém roubeném domku čp. 61 na náměstí. Návštěvníci zde shlédnou množství exponátů, dozví se zajímavosti o výrobě dýmek a historii tohoto řemesla, které je pro prosečsko typické a jež se zde zachovalo doposud.

Najít na mapě

Rozhledna Borůvka

Borůvka je v pořadí již třetí rozhlednou, kterou najdete u obce Hluboká. Svojí ojedinělou a netradiční konstrukcí patří bezesporu k nejzajímavějším a nejkrásnějším stavbám tohoto druhu nejen v mikroregionu Toulovcovy Maštale, ale i v širokém okolí.

Najít na mapě

Litomyšl

Hlavním lákadlem Litomyšle sice je renesanční zámek, zapsaný roku 1999 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, ale za vidění stojí také historické centrum, domy kolem Smetanova náměstí v čele s domem U Rytířů, velkoryse opravené klášterní zahrady a malované muzeum Portmoneum.

Najít na mapě

Koupaliště Skuteč

V horkých dnech se můžete zchladit na koupališti v nedaleké Skutči. Plavecký bazén má rozměry 50 x 30 m, s pěti skákacími bloky a dráhami. Dále zde naleznete dětský kruhový bazén, brouzdaliště a dětské hřiště s houpačkami.

Najít na mapě

Peklo Čertovina

Hledáte originální výlet pro sebe a celou rodinu? Restaurace je celá vyladěná v pekelném stylu a to si zaslouží vaši pozornost. Stavba sahá do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry.

Najít na mapě

Zámek Nové Hrady

Jednou z mála rokokových stavebních památek na území Českých zemí je zámek Nové Hrady u Litomyšle. Rokoková stavba vybudovaná v letech 1774–1777 hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamaré ve stylu francouzských letních sídel.

Najít na mapě

CHCI SI ZAREZERVOVAT UBYTOVÁNÍ

Je to to co hledáte? Vyplňte formulář níže a zarezervujte si ubytování v Proseči.

KDE NÁS NAJDETE

nám. Dr. Tošovského 403, Proseč | jana.drahos@seznam.cz
Free Joomla! templates by Engine Templates